השכרת רכב ברומניה

בשנים האחרונות הפכה רומניה למעצמת תיירות. ישראלים רבים טסים למדינה זו כדי ליהנות מיופייה הרב. בהתחלה טסו בעיקר יוצאי רומניה לדורותיהם שהתחקו אחר שורשיהם אך עם הזמן גל הטיסות לרומניה התפשט ואלפי ישראלים כבר ביקרו בה ולעיתים יותר מפעם אחת.

טיולים ברומניה

אוהבי הטיולים האורבניים ייהנו מסיורים בטירות ובארמונות העתיקים של בוקרשט ומיופיין של הערים המרכזיות כמו סיגישוארה, סינאיה, טימישוארה, מאמיה ועוד. רומניה מציעה לתייר הישראלי קניונים מובילים של מותגים בין לאומיים שהם יעד נפלא לשופינג, בתי קזינו, מוזיאונים, בתי כנסת, מוזיקה תרבות ובילויים ליליים במועדונים ברים ופאבים יפהפיים.

מכיוון שכדי להגיע מנקודה לנקודה המרחקים הם עצומים, ההמלצה היא לשכור רכב בתנאים מצויינים שיאפשרו למשפחות ולחברים נסיעה נוחה מאד. אפשר לשכור רכב באחת הערים הגדולות ולצאת לדרך. סוכנויות השכרת רכב ברומניה קיימות בכל הערים הגדולות כמו הרץ, סיקסט, אוויס, יורופקאר וגם עסקים מקומיים המשכירים רכבים.

קיים מגוון גדול של רכבים, החל ברכבים משפחתיים לחמישה אנשים, שבעה או תשעה אנשים. בכל מקרה מדובר בדרך כלל ברכבים חדישים, נוחים ומאובזרים.

את ההרשמה יש לבצע מראש באתר האינטרנט בישראל כך שימתין ללקוחות רכב מהסוג הנחוץ להם במועד שיגיעו לעיר הספציפית ברומניה.

טיולי טבע ברומניה

רומניה זו ארץ יפהפייה ואפשר לטייל בה לאורך ימים רבים וליהנות מהכמות העצומה של היערות, מקורות המים ושמורות הטבע הענקיות. בתכנון נכון של הדרך אפשר ליהנות מנופים עוצרי נשימה ומהרים הנישאים לגובה רב.

טיולים מחוץ לרומניה

רומניה גובלת עם כמה מדינות מעניינות במיוחד כמו בולגריה, אוקראינה, הונגריה, מולדובה וסרביה. נופשים שמעוניינים לחצות את הגבול יתבקשו לשלם דמי מעבר שגובהם שונה בכל מדינה, חשוב לבדוק זאת מראש כדי לראות אם זה כדאי כלכלית.

מעבר לכך יש לוודא אם קיים הסכם בסוכנות הרכב שעל פיה אפשר לשכור רכב ברומניה ולהחזיר אותו לדוגמה בהונגריה לאחר כמה ימים. אם הדבר אפשרי והעלות אינה משמעותית, אפשר להמשיך בנסיעה למדינה הנוספת ליהנות בה ולפני הטיסה לישראל להחזיר את הרכב ולשלם את דמי מעבר הגבול.