מתעניינים בקורס טיפוס? הנה מה שאתם צריכים לדעת

אוהבים לטפס, אבל אינכם יודעים כיצד לעשות זאת מבלי להידרש למאמץ יתר ומבלי להיפגע, אז הנה לכם כמה דברים שכדאי לכם לדעת לפני שתחפשו את הקורס המתאים

טיפוס הוא שם הענף שמתחתיו סוגים רבים ושונים של אתגרים, לפני שנתחיל להתעניין בקורס טיפוס כדאי מאוד לדעת מהו סוג הטיפוס שאנו רוצים להתמקד בו וללמוד ומה הם סוגי הטיפוס הנפוצים ביותר בעולם.

ישנם סוגי טיפוס שבכדי להתחיל לטפס על הרים או צוקים בצורה מקצועית ואפילו חובבנית, נדרש עלינו ללמוד איך לבטח את עצמנו בצורה מקסימלית ואיך לעבוד עם החלקים איתם אנו מטפסים, כדוגמת, עבודה בחבלים, בניית תחנות, פתרון תקלות, חילוץ מוביל ועוד הרבה דברים שנדרש לדעת, אך קודם לכן, נברר עם עצמנו מה סוג הטיפוס אותו אנחנו אוהבים ובו נרצה להשקיע.

הקורסים המובילים בארץ מלמדים לרוב את סוגי הטיפוס כדלהלן:

  • טיפוס בסיסי
  • טיפוס בהובלה על בולטים
  • טיפוס בהובלה על אבני עיגון
  • טיפוס מפלי קרח
  • טיפוס אלפיניזם

כל אחד מסוגי טיפוס אלו מצריך קורס בכדי שנוכל למצות באמת את החוויה מבלי להתאמץ או חלילה להיפגע, בין אם אנו רוצים לטפס בצורה מקצועית וגם אם אנו רוצים לטפס כחובבנים.

איך נבחר את המקום בו נלמד לטפס?

לאחר שאנו יודעים מהו סוג הטיפוס שנרצה ללמוד, נתחיל בחיפוש אחר המקום המתאים לנו.

הקורס מפגיש אותנו עם אתגריים רבים שאיננו מכירים ולכן יהיה חשוב לבדוק את הדברים הבאים –

דבר ראשון – נבדוק אם זה שמעביר לנו את הקורס הינו מטפס מקצועי שעבר הכשרה מתאימה בכדי שנוכל לקבל ממנו את מיטב הידע הנחוץ לנו.

דבר שני נבדוק אם רמת הקורס מתאימה לדרישה ולידע הקיים שלנו, אם אנו חסרי ניסיון נלך לקורס המלמד על הרים או צוקים פחות אתגריים.

כמה זמן יארך לנו הקורס?

תלוי באיזה סוג טיפוס ועד לאיזו רמה נרצה להגיע, לרוב הקורס מתקיים במשך שבוע עד ארבעה שבועת מלאים ואינטנסיביים מאוד.

הכי חשוב, אל תנסו לטפס מבלי לדעת היטב איך עושים זאת.

קראו גם על: טיפוס לקילימנג'רו