איך להגדיל את הסיכוי למצוא עבודה בהייטק?

פעם הורים חלמו שהילדים שלהם יהיו רופאים או עורכי דין. היום הם חולמים שיעסקו בהייטק. לשם כך, עליהם למצוא עבודה בענף. איך עושים את זה? מוצאים דרכים שונות להגדיל את הסיכויים.

דרכים שיעזרו לכם למצוא עבודה בהייטק

קורות חיים

בכל ענף אתם צריכים להשתמש במסמך קורות חיים בשביל שתוכלו למצוא עבודה. אך במקרה בו אתם מעוניינים למצוא עבודה בהייטק, השתמשו במסמך קורות חיים המותאם להייטק. ישנם פורמטים מסוימים לשם כך, בין היתר, זה מחייב אתכם גם לכתוב את קורות החיים באנגלית ולא בעברית ועליכם להדגיש, את הידע המקצועי שלכם, פרויקטים שעבדתם עליהם ותוכנות שאתם מתמחים בהם.

רשתות חברתיות

אל תסתפקו אך ורק בחיפוש מודעות דרושים בלוחות שונים. השתמשו גם באמצעים אחרים. בין היתר, רשתות חברתיות ובפרט רשתות מקצועיות, כאלה שמאפשרות לכם לייצר תקשורת עם אנשי הייטק אחרים. כאלה שגם ידעו להעביר את השם שלכם אל הגורמים המוסמכים.

כנסים וועידות

עולם ההייטק מקיים הרבה מאוד כנסים, ועידות, אירועים. אחת השיטות להגדיל את הסיכויים שלכם למצוא עבודה, היא באמצעות מה שנהוג לכנות מינגלינג, כלומר מפגשים לא רשמיים עם גורמים בתחום שילמדו להכיר אתכם, יעזרו לכם לדחוף את עצמכם, ובמקרים רבים זה יוביל אתכם לפגישה במשרדי החברה.

קשרים חברתיים ומקצועיים

אתם יכולים להשתמש בכל כלי חברתי או מקצועי שעומד לרשותכם. החל מחברים מהאוניברסיטה, מרצים, אנשים שעבדתם איתם. תעזרו בכל מי שיכול בשביל לדחוף אתכם קדימה, להכניס את השם שלכם לרשימת המועמדים עבור תפקידים מסוימים.

חברות השמה

ניתן כמובן להיעזר בחברות השמה שמתמחות בתחום, אלה ידעו לספק לכם את כל הכלים, בשביל שתוכלו להגיע אל ראיונות עבודה מוכנים, ומן הסתם הם ידעו גם להפנות אתכם אל המקומות הנכונים.

חיפוש עבודה בהייטק זה עולם אחר לגמרי

הייטק זה ענף מאוד רחוב, לא מדובר בענף שפועלות בו 2-3 חברות, אלא יש אינספור חברות בישראל ובעולם. חיפוש עבודה בתחום נשמע באמצעים שונים ומגוונים, וגם דורש התייחסות מתאימה, אשר מצד אחד מחייב גמישות מצדכם, ומצד שני, אתם יכולים לדרוש תנאים שנראים לכם רלוונטיים ליכולות ולכישורים שלכם.