שירות לתושבי ירושלים: איך תסדרו את סידורי ההלוויה?

יש סידורים שונים בשגרת החיים שלנו שאנחנו מאד נהנים לעשות, כמו למשל רכישת ריהוט ומוצרים לבית חדש שקנינו או חידוש הארון והמלתחה. עם זאת, ישנם גם סידורים שהם פחות מהנים ואנחנו פשוט חייבים לעשות אותם, שאחד מהם הוא כמובן סידורי הלוויה כאשר קרוב משפחה הולך לעולמו. הרבה פעמים מי שעומד בסיטואציה לא ממש יודע איך לגשת אליה, ובעבור תושבי ירושלים, עיר המלאה בבתי עלמין מסוגים שונים, זו יכולה להיות משימה מורכבת פי כמה וכמה. הנה מדריך מקוצר שיוכל לסייע לכם, תושבי ירושלים והסביבה עם סידורי ההלוויה השונים.

בחרו מצבה מראש

זכרו – המצבה שתרכשו תונח לאחר שלושים יום ואם תבצעו את ההזמנה בזמן יש סיכוי שהיא לא תהיה מוכנה במועד. על כן, מומלץ לברר לגבי רכישת מצבות בירושלים ברגע הפטירה ולא להמתין יותר מדי כדי שלא תגיעו ליום הנחת המצבה לא מוכנים. ישנם בתי עסק רבים המציעים מגוון רחב של סוגי מצבות ומומלץ לבחור מראש על פי התקציב שמתאים לכם.

החליטו על נקודת קבורה

באופן כללי, כל אדם שנפטר בישראל זכאי להיקבר בבית עלמין מסוים הנקבע על פי מקום מגוריו. עם זאת, במיוחד בירושלים המלאה בבתי עלמין מסוגים שונים, מבקשים קרובים לא אחת לבחור דווקא בנקודה אחרת. חשוב לדעת כי אם תרצו אכן לקבור את יקיריכם במקום שונה מזה שנקבע עבורם, תוכלו לעשות זאת אך חשוב לדעת כי זה יגרור הוצאות נוספות.

התכוננו לשבעה

בעוד בתים רבים בירושלים נמצאים במקומות צפופים ולא יכולים להכיל כמות גדולה של מבקרים או רכבים בשטחי חנייה סמוכים, ישנם אנשים שנפטרים ומביאים בעקבות כך מנחמים רבים. אם אתם צופים מראש תנועה גדולה במיוחד בימים של השבעה, רצוי לבחור מראש מקום שיכול להכיל כמות גדולה של אנשים ולעדכן בהקדם כדי שמי שרוצה להגיע ולהביע תנחומים יוכל למצוא אתכם בקלות.

לסיכום חשוב לזכור כי על אף שקשה לדאוג לסידורים טכניים בזמן אבל, אין הרבה ברירות ורצוי לדאוג לדברים מראש כדי שהכל יתנהל בצורה חלקה וטובה.