באילו מצבים מומלץ לקבל ייעוץ מעורך דין הסכם ממון?

הסכם ממון הינו סוג של חוזה כתוב, שנועד להסדיר עניינים של רכוש וממון מסוגים שונים (ואף מוניטין עסקי) בקרב בני זוג. נסביר על כמה מהמצבים שבהם כדאי לקבל יעוץ של עורך דין הסכם ממון, על מנת למנוע מצבים לא נוחים או לא רצויים בעתיד.

ייעוץ טרום נישואין

ניתן לחתום על הסכמי ממון לאחר נישואין, אולם הרבה יותר פשוט להגיע להסכמות שונות עוד לפני כן. במידה ואת אתה עומדים להינשא בקרוב, כדאי לקבל ייעוץ בידי עורך דין הסכם ממון! עורך הדין יבחן את הרכוש והנכסים השייכים לכל אחד מבני הזוג, תוך מתן הסבר על משמעות ההסכם עבורם.

הסכמים מהסוג הזה מכניסים הרבה שקט נפשי לתוך מערכת היחסים הזוגית משפחתית, משום שהדברים לא יסתבכו בעתיד, במידה ובני הזוג יחליטו להיפרד.

ייעוץ בחיים משותפים או בפרק ב'

עורך דין הסכם ממון מסביר כי כדאי להתייעץ בנושא עריכת חוזה מן הסוג הזה גם כאשר מקיימים סוג של פרק ב' בחיים (עם או בלי ילדים קודמים). כמו כן, יש מקום לשקול זאת גם בחיים משותפים ללא נישואין. בית המשפט כיום מכיר במערכת יחסית זוגית ללא נישואין כקשר הדומה כמעט לחלוטין לקשר נישואין.

זאת אומרת שבקרה של פרידה, לחוק ולפסקי דין יש הרבה מה לומר לגבי חלוקת רכוש. אולם במידה והכל מוסכם מראש ובחוזה, הנאמר בחוזה גובר על ברירת המחדל הקבועה בחוק או בנהגי הפסיקה הנוכחיים. קראו בהרחבה על הסכם ממון בין ידועים בציבור!

ייעוץ בקבלת מתנות יקרות ערך

הרבה זוגות מקבלים בשלב כזה או אחר מתנה בעלת ערך כספי ניכר או ירושה. ייעוץ שניתן על ידי עורך דין הסכם ממון מאפשר לשלב את ערך המתנות או הירושות בתוך איזון המשאבים הזוגי.