חופשה כשרה בישראל

הזמנת חופשה כשרה בישראל היה פעם אחד הדברים המורכבים ביותר. הצורך לוודא שכל מוצר וכל שירות מותאם, היה לעתים סיבה מספקת לוותר מראש על חופשה כשרה ולעתים לוותר על חופשה בכלל. בשנים האחרונות התפתחה תרבות מסודרת בתחום התיירות המספקת את כלל הצרכים לנופש החרדי השומר כשרות גם בימי הנופש. נופש כשר למהדרין הוא שירות המאפשר למזמין להיות רגוע כי הנופש יהיה כשר על פי כל כללי ההלכה.

לינה בצימרים

צימרים לציבור החרדי הוא אחד מאפשרויות הנופש המקובלות בקהילה החרדית בארץ. לעתים מפעילי צימרים לציבור חרדי לא יהיו חרדים, אולם יהיו עם היכרות מספקת עם הקהילה החרדית על מנת לספק מענה תואם לחופשה כשרה ותואמת את הדרישות של הציבור החרדי. ניסיון להפעיל צימרים לחרדים ללא היכרות עם קהל היעד תביא בהכרח לכישלון והפסדים כלכליים גדולים. צימרים לציבור החרדי צריכים לעמוד בדרישות מחמירות של כשרות המטבח וכשרות הכלים.

נופש לקהילה חרדית

נופש לחרדים הוא לא עוד מוצר מדף שניתן להנדס בקלות ולמכור. התאמת חבילת נופש לציבור חרדי הוא דבר שיש לשבת זמן רב ולתכנן בצורה נכונה איך למנוע מכשול ותקלות של הנופשים החרדים. ציבור הנופשים החרדים רוצים לדעת לפני ההזמנה כי מלבד המקום עצמו, גם הסביבה תהיה תומכת כשרות ואפשרויות קניות במקומות כשרים המספקים את הצרכים הבסיסיים. מעבר לדרישות כשרות במזון, יש צורך במקווה כשר לטבילה באזור ובית כנסת תומך לתפילה בנוסח חרדי ותואם לקהילה. זה לא יהיה דבר מובן מאליו שאדם יוותר על הרגלי הקהילה גם לכמה ימים בלבד.

היכן הולך נופש חרדים?

צימרים לחרדים בצפון הוא אחד מהיעדים הפופולריים אצל המטיילים בציבור החרדי. הצפון הוא אזור בעל אווירה מיוחדת נוחה ומקבלת עם מגוון ענק של אטרקציות שאף פעם לא נגמרות. טיולים לחרדים הוא אכן אחד הדברים הפופולריים בנוסף בתחום התיירות בחרדית. האזור החזק ביותר באזור הצפון מבחינת מקומות לינה הוא צפת. אין שום מקום בארץ שיכול להתחרות עם ההיקף והמגוון הענק שצימרים לחרדים בצפת יודעים לספק. החל מסוויטות פשוטות, עד לסוויטות יוקרתיות ודירות נופש לשבתות. אירוח בצפת הוא לא משהו שניתן לתאר בכמה מילים הוא מסוג המקומות שתמיד המבקרים ירצו לחזור אליהם שוב ושוב יש משהו באווירה של העיר שלא קיים בשום מקום אחר.