מזותרפיה לשיער: המדריך המקוצר

אם יש תחום אסתטי אחד שמעסיק נשים וגברים ברחבי העולם כאחד הוא כמובן שיער הראש. אצל גברים, התקרחות טיפוסית מתחילה לפעמים כבר בגיל ההתבגרות ומביאה לאובדן הדרגתי של שיער. אצל נשים, תופעות של שיער דליל ונשירה מתרחשות בעיקר עקב שינויים הורמונליים, סביבתיים ותזונתיים. בשני המקרים מדובר בדבר מה שעשוי להוביל לפגיעה בדימוי ובביטחון העצמי. בשל כך, המדע והרפואה מפתחים שיטות רבות לטיפול בבעיה, חלקן טובות ויעילות וחלקן פחות. אחת מהשיטות עם אחוזי הצלחה גבוהים יחסית היא מזותרפיה לשיער ואם עדיין לא שמעתם עליה, הנה מדריך מקוצר

מה זה בכלל מזותרפיה לשיער?

מזותרפיה לשיער היא שיטה נעשים מעין פצעים קטנים (לא פצעים של ממש) בעור הקרקפת, מה שלמעשה מביא לשיפור משמעותי בזרימת הדם וכתוצאה מכך במקרים רבים לצמיחה מחודשת של שיער חזק ובריא. מזותרפיה יכולה להתאים גם לגברים עם התקרחות גברית טיפוסית המייחלים לצמיחת שיער מחודשת וגם לנשים בעלות שיער דליל ונשירה מוגברת.

היכן נעשה הטיפול?

היתרון המשמעותי בטיפול מזותרפיה לשיער הוא שבניגוד לטיפולים אחרים, אין צורך להגיע למרפאה מיוחדת, להמתין שעות רבות עם חומרים על השיער והוא אינו כרוך בכאבים. הטיפול נעשה באמצעות מכשיר ביתי הנקרא דרמה רולר אותו כל אחד יכול לרכוש ולבצע את הטיפול באופן עצמאי בבית.

האם הטיפול יעיל?

מחקרים שנעשו בשני האחרונות, הראו שטיפול מזותרפיה לשיער אכן יעיל בהצמחת שיער על ידי שיפור זרימת הדם באיזור הקרקפת. עוד מצאו המחקרים כי שילוב של הטיפול עם טיפולים תרופתיים אחרים הביא לתוצאות טובות הרבה יותר מאשר כל אחד מהטיפולים בנפרד.

האם יש תופעות לוואי?

אין תופעות לוואי חמורות לטיפול מלבד מקרים נדירים של גרד ועקצוץ שלרוב חולפים לאחר מספר שעות.

שורה תחתונה

לרוב, מי שמנסה לחזק את השיער ולעודד צמיחה מחודשת משתמש במגוון שיטות ותכשירים. טיפול מזותרפיה לשיער יכול להוות טיפול משלים מצוין שעשוי לשפר את התוצאות של הטיפולים האחרים. כמובן שההמלצה לפני כל טיפול וגם לפני הטיפול הזה היא להתייעץ עם רופא לפני תחילת השימוש במכשיר.