סנפלינג בקומראן – טיפים והמלצות

בצפון מדבר יהודה נמצא נחל קומראן. מדובר באחד מהנחלים באזור הדרום אשר אלו מאושרים לביצוע סנפלינג באזור. מדבר יהודה כידוע הוא אזור המועדף על ישראלים רבים והם מבקשים לטייל דווקא שם. כאשר הם מבקשים לבצע סנפינג באזור יש להם למעשה כמה וכמה אפשרויות. נחל קומראן הוא הנחל הכי צפוני באזור, אחריו יש לנו את נחל תמרים ואחר כך את נחל טור. נחל חצצון מגיע אחריו ואחר כך יש לנו את נחל רחף שהוא הנחל האחרון והוא נמצא בחלק הכי דרומי באזור מדבר יהודה.

אנחנו מבקשים להתמקד כעת בעיקר בנחל קומראן. נחל קומראן הוא למעשה הנחל היחיד אשר נמצא בתוך שמורה של גן לאומי ועל כן הכניסה למקום כרוכה בתשלום דמי כניסה.

מלבד זאת, היות והנחל הוא למעשה נמצא באחריות השמורה, על כן ישנה הגבלה לגבי שעות הכניסה.

בשעון חורף הכניסה היא עד השעה 10-30 ובשעון קיץ ההגבלה היא עד השעה 12:00 בלבד.

מלבד זאת חשוב לדעת כי אין אפשרות להיכנס אל המקום גם בשעות המוצרות רק אם מתקבל אישור מטעם השמורה כי אין כל סכנה של שיטפונות באזור באותו זמן. כי כידוע שיטפונות באזור מדבר יהודה הם לגמרי לא עניין של מה בכך והרבה קורבנות כבר נגבו בשיטפונות מהסוג הזה.

סנפלינג בקומראן – מה חשוב לדעת?

רוצים לצאת לסנפלינג בנחל קומראן

  • חשוב שתיצמדו בראש ובראשונה לשעות אותן ציינו לעיל. חבל שתגיעו בזמן אשר כבר לא תוכלו להיכנס אל השמורה וליהנות מסנפלינג חווייתי באזור.
  • חשוב להצטייד בביגוד מתאים לחום העז השורר באזור. זה כולל כיסוי ראש, תכשירי הגנה ולבוש מתאים. אף אחד אינו רוצה לסיים טיולי סנפלינג עם כוויות שמש או גרוע מכך מכות שמש.
  • יש לזכור להצטייד גם בשתייה מרובה גם אם נראה שאנחנו מגזיים בכמות, תמיד עדיף להביא יותר ולהישאר עם עודף מאשר להסתובב באזור המדברי הצחיח ללא טיפת מים לגוף המתייבש לאיטו.
  • גלשו ותיהנו – אם רק תיצמדו לכל הכללים תוכלו ליהנות מגלישה נעימה וחווייתית ותישארו עם טעם של עוד.