רומניה דרך טיולים 4X4

כשאנחנו בוחרים לעשות טיול במדינה מסוימת, עומדת לרשותנו הבחירה לא רק מה יהיה המסלול, כמה ימים נשהה במדינה, איפה נישן וכדומה, אלא גם כיצד נעשה אותו. האם נעשה אותו במסגרת טיול מאורגן, האם נעשה אותו בתחבורה ציבורית, רכב שכור או רכב ארבע על ארבע.

יש מדינות מסוימות שתנאי השטח באיזורים מסוימים בהן, מחייבים אותנו לנסוע בצורה מסוימת, להשתמש באמצעים מסוימים. זה נובע לא רק בגלל שתנאי השטח הם כאלה או אחרים, אלא גם בגלל שאין דרך אחרת להגיע לשם, מה עוד שאם אנחנו רוצים ליהנות מהטיול שלנו כמו שצריך, אזי שאנחנו חייבים להשתמש בכלי כזה או אחר.

אחת הדוגמאות הטובות לכך היא רומניה, מדינה מומלצת לחופשה רומנטית או טיול לרומניה לכל המשפחה. אנחנו יכולים לבחור איך וכיצד לטייל במדינה המרהיבה הזאת, עומדות לרשותנו אופציות לעשות זאת באמצעות תחבורה ציבורית מקומית, באמצעות רכב שכור, וכמובן אנחנו יכולים לטייל דרך הרגליים. אך אם אנחנו רוצים לטייל בהרים, ברכס הרי הקרפטים שמהווה שליש משטחה של המדינה, מוטב שאנחנו נשכור רכב ארבע על ארבע, כך נוכל לטייל בבטחה ולהגיע אל מקומות שרכב רגיל או תחבורה ציבורית, לא מגיעים אליהם.

כיצד עושים את זה נכון

יש כמה אפשרויות לטיולים ארבע על ארבע. אפשרות אחת, הוא טיול עצמאי. שוכרים רכב ופשוט נוסעים. משתמשים בוייז מקומי, ומגיעים לכל מקום. העניין הוא, שצריך גם להכיר את המקום ברמה מסוימת וכן צריכים להיות מוכנים לנהוג כל יום, ולעיתים גם כל היום.

אפשרות אחרת, היא לשכור רכב עם נהג לטיול פרטי. כלומר, לצאת רק אנחנו עם נהג מקומי ברכב שכור, הוא ייקח אותנו לכל מקום על פי בקשתנו. הרבה פעמים הנהג הוא גם מדריך שיכול לספק לנו מידע על המקום.

עוד אפשרות לצאת לטיול מאורגן עם רכבי ארבע על ארבע. כלומר, להצטרף לקבוצה ולצאת ביחד איתם עם נהגים מקומיים אל השטח ולעשות סיורי ג'יפים ברומניה היפה. זה יכול להיות טיול שנמשך מספר ימים וזה יכול להיות גם טיול של יום אחד או יומיים אשר מזמינים במקום. הכל שאלה מה בדיוק אנחנו מחפשים.