שקי שינה למטיילים – המדריך לבחירת שק שינה

הכי כיף לישון בטבע, כשישנים טוב! גם אם אנחנו תרמילאים רציניים או חובבי טבע גם בלי מסלולים מורכבים וקשים, אנחנו צריכים לישון טוב. אף אחד לא רוצה להיכנס לאוהל אחרי יום קשה ומדהים ולפני עוד יום שלם- ולא לישון טוב. להתעורר באמצע הלילה מקור, זהו אחד המרכיבים שבהחלט עלולים להרוס לכם את הטיול, לפגוע במסלולים הבאים ולהוציא את הכיף והחשק בלטייל. אז איך בכל זאת בוחרים שק שינה איכותי ותואם לסוג הטיולים שלנו? ישנם כמה עקרונות שחשוב לשים עליהם דגש.

שקי שינה – איך בוחרים?


כשמדובר בשקי שינה למטיילים, מדובר באיכות השינה שלנו אחרי יום קשה ולפני עוד אחד. לכן אנחנו לא נתפשר ונמצא את שק השינה שיעניק לנו חווית שינה טובה ומלאה גם באזורים קרים מאוד.

קבלו כמה עקרונות עליהם רצוי ואף חובה לשים דגש:

  • צורת שק השינה – אולי יצא לכם לראות כבר שיש שקי שינה מרובעים ויש שקי שינה 'מומיה'. ההבדל העיקרי ביניהם הוא ששק שינה מרובע, יתאים יותר לקמפינג, הוא יותר רחב ומרווח. שק שינה 'מומיה', מתחיל רחב באזור הכתפיים ונהיה צר יותר באזור הרגליים. שק שינה 'מומיה' ידוע ביכולתו המוגברת לשמירה על חום הגוף. לרוב שקי השינה המקצועיים יותר יהיו בצורה הזו. כמו כן הוא גם תופס פחות מקום לנשיאה.

  • המילוי – המילוי זוהי בעצם רמת הבידוד ששק השינה יוצר. ישנם שני סוגי מילוי, סינתטי ומילוי פוך טבעי. לשניהם יש יכולת בידוד טובה אך הם שונים במשקלם ובתפקודם לאחר הירטבות. חשוב לשאול ולהחליט על המילוי המועדף עליהם על פי סגנון הטיולים שלכם.

  • טווח הטמפרטורות – תקנים שונים אחראיים על חלוקת שקי השינה על פי רמת בידודם, לסקאלת טווח הטמפ' שלהם. זהו קריטריון אשר מאוד חשוב להתעכב עליו.

מחפשים ציוד למטיילים? בקרו בחנות שלנו>>>