מה עושים במהלך בדיקת זרע

בדיקת זרע היא בדיקת מעבדה שיכולה לדעת את ספירת הזרע והתנועתיות של הזכר. בדרך כלל, ספירת הזרע נמדדת לפי כמה זרעונים יש במיליליטר של זרע. תנועתיות מתייחסת למידת התנועה של הזרע. ניתן להשתמש בבדיקות זרע כדי לזהות אי פוריות גברית ובעיות פוריות אחרות, כגון רמות נמוכות של טסטוסטרון או צורה לא תקינה של ראש הפין. הם משמשים גם כדי לעזור לקבוע אם אישה ביצה או לא, מה שעלול להשפיע על העיתוי מתי עליה להיכנס להריון. בנוסף, הם משמשים לפעמים כדי לקבוע אם קיים סיכון מוגבר למחלות גנטיות בצאצאים.

הסבר על הליך בדיקת זרע

בדיקת זרע היא הליך מעבדתי המשמש לאיתור אי פוריות או סטריליות גברית. דגימת הזרע נאספת משק האשכים של הגבר, מעובדת ולאחר מכן נבדקת במיקרוסקופ. בדיקת זרע יכולה להיעשות בדרכים שונות, בהתאם לסוג הפוריות או הסטריליות שנבדקים. ניתוח זרע, המכונה גם פרופיל זרע או ספירת זרע, מספק מידע על איכות וכמות הזרע המיוצר על ידי אדם. ישנם שני סוגים של ניתוח זרע: איכותי וכמותי. ניתוח איכותי בוחן כמה זרעונים תנועתיים קיימים בכל שפיכה; ואילו ניתוח כמותי בוחן את מספר הזרעים החיים והתנועתיים בכל פליטת זרע.

ניתן לבצע את הבדיקה בקלות רבה

בדיקות זרע משמשות לאיתור אי פוריות גברית. עם זאת, הבדיקה יכולה לשמש גם לבדיקת פיצול DNA של זרע. אנשים רבים משתמשים בבדיקות זרע כדי לאבחן אי פוריות של גבר, אך הן מועילות גם למי שרוצה לבדוק פיצול DNA של זרע על מנת לקבוע אם יש להם היסטוריה משפחתית של הפרעות תורשתיות או אפילו לשם חיפוש זרע נדיר. הבדיקה פשוטה ומהירה וניתן לבצעה בבית ללא צורך בהשגחת רופא. זה זמין באופן נרחב באינטרנט.