מכשיר אידוי או עישון: אלה הדרכים לצרוך קנאביס ב2020

בעבר, צמח הקנאביס נחשב למוקצה ולסם הרסני ונראה כי מי שצרך אותו לצרכי הנאה ופנאי היה בשוליים של החברה ברוב המקרים. היום המצב כבר שונה לחלוטין. נכון, יש דעות על הצמח הזה וההשפעות שלו לכאן ולכאן, אבל העובדה בשטח היא כי אחוזים רבים באוכלוסייה בוחרים לצרוך אותו בתדירות משתנה למטרות פנאי והנאה. אם נשים רגע בצד את הדיון הזה, נראה כי אופן הצריכה של קנאביס משתנה ממקום למקום וכי היום יש דרכים יותר ידידותיות לצרוך אותו מבעבר שהן מזיקות פחות. אם כך, הנה סקירה קצרה על דרכי הצריכה של קנאביס בימינו.

וופורייזרים

אידוי היא לא שיטה חדשה בעולם שלנו ומזה שנים רבות בני אדם מאדים צמחים שונים בשיטות שונות בעיקר לצרכי מאכל. לצד זאת, בשנים האחרונות התפתחה תרבות ענפה של אידוי קנאביס והיום כמעט כל חובב קנאביס מחזיק בביתו מכשיר אידוי אחד לפחות. מכשירי האידוי מגיעים במגוון סוגים וגדלים, חלקם חשמליים, אחרים פועלים עם חימום של אש ויש כאלה המתאימים יותר לשימוש ביתי או דווקא לשימוש מחוץ לבית. היתרון הגדול של המאדים הוא שהשימוש בהם לא כרוך בשאיפה של עשן מסוכן וכימיקלים רעילים המופרשים עם שריפת הקנאביס או הטבק הנלווה אליה.

עישון

על עישון קנאביס לא צריך להסביר בדרך כלל יותר מדי, שכן מדובר בשיטה הנפוצה ביותר מזה שנים רבות. יש כאלה שמעשנים ג'וינטים מגולגלים, אחרים מעשנים מבאנג וחלק מעדיפים לעשן דווקא ממקטרת. במדינת ישראל רבים מצרכני הקנאביס מערבבים אותו עם טבק שהוא כידוע חומר רעיל ושאינו מומלץ לצריכה כלל. באופן כללי, שאיפת עשן של כל חומר שהוא מזיקה לבריאות ופוגעת בריאות וחשוב לקחת את זה בחשבון.

אכילה

בהחלט דרך צריכה נחמדה לכל מי שלא אוהב לשאוף אדים או עשן לריאות. ברשת תמצאו אינספור מתכונים לעוגות ומאכלים אחרים עם קנאביס המאפשרים להנות מההשפעה כשעה או שעתיים לאחר האכילה. שימו לב כי מדובר בהשפעה שונה ולעתים חזקה יותר וכי אם לא התנסיתם בכך בעבר, מומלץ להתחיל עם כמויות קטנות.