דגיג הכסף – למה אנחנו מוצאים אותו בכל בית?

דגיג הכסף הינו חרק קטן, שקיבל את שמו מפני שהוא דומה במידת מה לדגיג כסוף, קטן וזריז. גודלו לרוב לא עולה על סנטימטר אורך אך מחושיו ורגליו הארוכים יחסית עשויים להקנות לו מראה גדול יותר. אך מדוע אנו מוצאים אותו כמעט בכל בית? נסביר ונגלה מה אפשר לעשות על מנת להראות לו את הדרך החוצה.

> ראו כאן חברות הדברה מומלצות!

הוא אוהב את הטמפרטורה בבית

כדאי לציין כי דגיג הכסף איננו מסוכן לבני האדם, הוא לא עוקץ ולא רעיל. הוא מאוד אוהב להתגורר בבתים, מפני שהוא מוצא בהם סביבה נעימה ונוחה. הוא מרגיש בנוח בטמפרטורה הקרירה יותר שבבית, לעומת זאת שבחוץ.

למעשה, בסביבה ביתית הם משגשגים ומאריכים ימים יותר מאשר בחוץ. הם זריזים למדי ויכולים להסתתר בתוך סדקים, בתוך ספרים, מאוחרי רהיטים וכדומה. ואגב, הם נחשבים לפעילי לילה ואז גדל הסיכוי לראות אותם בפעולה.

מאין החיבה של דגיג הכסף לספרים ונייר

דגיגי הכסף נמצאים בבית שלנו מפני שהוא מספק להם תזונה שהם אוהבים. התגלה כי החרק הקטן יכול להתקיים על אכילת סוכר וממתקים וכן עשוי להתקיים על טקסטיל, עור ואפילו פולימרים סינטטיים. הם מגלים חיבה לספרים מפני שהדבק המדביק את הכריכה משמש גם הוא מקור מזון טוב.

התגלה שהם מסוגלים לאכול אפילו שיער ופרווה, קשקשים ועוד. את כל זה, הם מוצאים בשפע בבתים. סוגי חרקים ביתיים אלה מסוגלים לאכול קמח ואפילו לחם, וזו הסיבה שלעיתים נראה אותם בתוך חבילות של קמח שלא נאטמו היטב. הדרך הטובה ביותר להיפטר מחרק זה היא לשמור על בית מאוורר ונקי.

איטום סדקים יכול גם כן לעזור אך ניתן אף לטמון להם מלכודות רעילות. אם זה לא עוזר, קראו להדברה.