השלבים בדרך לדרכון פורטוגלי ביד

הנתונים לא משקרים, יותר ויותר ישראלים, בעיקר צעירים, מחפשים דרכים לקבל היום דרכון זר. אפשר לנמק את זה מסיבות שונות, מרביתם לא בהכרח ממהרים לעזוב את הארץ ברגע שהם מקבלים אותו, רבים מהם עושים בו שימוש לצורכי עבודה ולימודים וחוזרים להתגורר בישראל, אחרים מבקשים להוציא דרכון זר "שיהיה על כל מקרה שיבוא או לא יבוא".

מבין כל הדרכונים הזרים שאנחנו יכולים להוציא, אז באופן טבעי דרכון של מדינה אירופאית שהיא חלק מהאיחוד הוא הכי משתלם, מאחר ואם מקבלים דרכון שלה, אז למעשה אפשר לעבוד, ללמוד ולהתגורר בכל אחת ממדינות האיחוד באופן חופשי.

לפני מספר שנים הודיעה פורטוגל שהיא מציעה לכל יהודי אשר יכול להוכיח שמשפחתו היא מצאצאי מגורשי ספרד דרכון פורטוגלי. באופן טבעי, לא מעט ישראלים שמשפחתם הגיעה מצפון אפריקה או כאלה ששורשיהם מתחילים מיהדות ספרד שגורשה מהמדינה ב-1492, החלו לבחון את האופציות להוציא דרכון שכזה.

לשם כך יש לבצע מספר שלבים, ההמלצה היא לעשות את זה בעזרת עורך דין שמתמחה בנושא ויכול ללוות אותנו במהלך כל התהליך.

מה הם השלבים של התהליך הוצאת דרכון אירופאי?

ראשית יש למלא את כל הפרטים האישיים, ויש לספק עץ משפחתי מלא, עד לרמה של סבא וסבתא של ההורים. זאת על מנת שיהיה ניתן לבחון מהיכן הם הגיעו ואכן שיש קשר מסוים.

שנית, יש להציג מסמכים על כניסות ויציאות מהארץ, על עבודה ומקורות הכנסה.

שלישית, המסמכים נשלחים לקהילה היהודית בפורטוגל על מנת שזו תוכיח שאכן יש קשר בין מגישי הבקשה למגורשי ספרד.

ארבע, לאחר מכן, כל התהליך עובר לטיפול של שגרירות ישראל בפורטוגל והממשלה המקומית. חלק זה לוקח יותר משנה ובסיומו מקבלים את הדרכון.

צריך לציין, אפשר לקצר את התהליכים עם עובדים ישירות מול השגרירות ומול הממשלה, מה עוד שבדרך גם להציג מסמכים נוספים שמספקים הוכחה שאנחנו יהודים וכן שיש למשפחה שלנו אכן קשר מסוים לכל מה שקשור למגורשי ספרד. את כל המסמכים ניתן לספק באופן אישי וניתן להוציא מרשומות שונות של המדינה.