מה קורה אם שכחתם לחדש את הוויזה?

כאשר אזרחים טסים למדינות אחרות המצריכות ויזה, לא תמיד הם מנהלים את הזמנים שלהם בצורה טובה ויכולים להגיע למצב של שכחה בכמה נושאים חשובים. דוגמה לכך היא זו שבני אדם שוכחים לחדש את אשרת הכניסה שלהם.

מה קורה אם שכחתם לחדש את הוויזה?

במקרה שאבד או נגנב או אם שכחתם לחדש את הוויזה, עליכם לדווח על כך לשגרירות האמריקאית. אם אין בכוונתכם להגיש בקשה לוויזה חדשה וברצונכם לדווח על אובדן או גניבה של הוויזה, עליכם לעקוב אחר ההנחיות הקונסוליה במקרים אלו.

מה עושים אם הוויזה נגנבה או אבדה

ראשית, יש ליצור קשר עם תחנת המשטרה המקומית ולקבל אישור על האבידה או הגניבה. כמו כן, יש למלא את טופס הדיווח, ולהביא אותו, יחד עם העתק של האישור שקיבלתם מהמשטרה, לשגרירות האמריקאית.

לכל הקשור בזמני הפתיחה של הקונסוליה ולצורך פעולות נוספות, בדקו באתר הקונסוליה של המדינה אליה אתם מעוניינים להיכנס להמשך טיפול

מתי ניתן להגיש בקשה נוספת לאחר סירוב לוויזה?

אין הגבלה למספר הפעמים שבהם ניתן להגיש בקשה נוספת לצורך קבלת וויזה לחו"ל. עם זאת, ללא ראיות נוספות המצביעות על קשרים חברתיים ומשפחתיים, אשר יוכיחו כי כוונתך לעמוד בתנאי הוויזה ולחזור למדינתך לאחר הביקור בארה"ב, בקשה חדשה וראיון נוסף עשויים להסתיים באותה החלטה.

לכן מומלץ להמתין עד שמצבכם ישתנה באופן משמעותי לפני הגשת בקשה נוספת להנפקת וויזה.

האם הדרכון צריך להיות תקף ליותר משישה חודשים בנסיעה לארה"ב?

דרכונים ישראלים אינם נדרשים להיות תקפים לשישה חודשים מעבר לזמן השהייה בארצות הברית, אך כן יהיה על הדרכון להיות תקף למשך תקופת השהייה בארצות הברית.

מחלקת המדינה מודעת להנחיית הרשות הבינלאומית לתעופה אזרחית, לפיה כל הנוסעים נדרשים להנפיק דרכון ביומטרי, עם זאת, החוק האמריקאי אינו מחייב החזקה בדרכון ביומטרי כתנאי להוצאת וויזה.

אין לי אזרחות ישראלית. האם באפשרותי להגיש בקשה לוויזה בארץ?

ניתן להגיש בקשה לחידוש הויזה לארצות הברית וויזה עם דרכון שאינו ישראלי. עם זאת, יתכן שלקונסול המראיין יהיה קשה לקבוע את זכאותך לוויזה, אם אינך מתגורר בישראל.