על אילו חיסונים אסור לוותר

כל אדם שמחזיק כלב בביתו, וודאי יודע ומכיר את סוג החיסונים הרלוונטיים לכלב שלו ואת אלו שפחות, כמובן שחיסונים מסוימים הם בגדל חובה לעשות אותם ויש את החיסונים שרצוי מאוד לעשות אך הם לא חובה

על אילו חיסונים אסור לוותר? |

בין אם מדובר בכלב שלנו ובין אם הוא רק מאומץ אצלנו, ישנם חיסונים שנהיה חייבים לעשות, לא משנה באיזו סיטואציה הכלב מוחזק אצלנו. כשמאמצים כלב, הדבר הראשון שיש לדאוג לו הם חיסונים.

אם ברשותכם כלב בוגר מכלבייה או מעמותה, ברוב המקרים הכלבים יהיו כבר מחוסנים בחיסונים הבסיסיים. כלומר חיסון כלבת או חיסון משושה שזהו חיסון נגד מחלות העלולות לפגוע ואף להרוג את הכלב שברשותנו. חיסונים אלו מתבצעים פעם בשנה.

מי יכול להחליט על חיסונים לכלב |

בגדול, רק אתם והווטרינר של הכלב שלכם יכולים להחליט אילו חיסונים נחוצים לו. אף אחד לא רוצה להכניס את הכלב שלו לאי נוחות, שכן לוח הזמנים לחיסון נראה אינסופי. אתם יכולים לשאול את הווטרינר של הכלב, אם כל החיסונים האלה באמת נחוצים לו

תוכלו ללמוד על מגוון חיסונים לכלב שלכם אך קחו בחשבון שתצטרכו לתת לו את החיסונים המתאימים לחיסון הספציפי של הכלב שברשותכם

למה עושים חיסונים לכלב? |

חיסונים לכלבים נועדו להגן על כלבכם מפני מגוון מחלות. החיסונים פועלים באמצעות הזרקת תרופה בכמות קטנה של אורגניזמים זיהומיים. האורגניזמים יוזרקו מתחת לעור הכלב שלכם, וככל שמערכת החיסון של הכלב שלכם מזהה אותם כגופים זרים, היא מתחילה להילחם בהם.

לאחר שההזרקה נחשפת לסוג חומר זיהומי ספציפי, גוף הכלב שלכם יוכל לזהות חומרים אלה ולשחרר נוגדנים בצורה מהירה יותר בעתיד. דבר זה ימנע ממנו סיבוכים אפשריים בעתיד ואף גרוע מכך, מוות בלתי רצוי.

חיסון נגד וירוס לכלב – כל כמה זמן לחסן |

חיסון נגד parvovirus. החיסון הראשון ניתן בגיל שישה שבועות ואז שוב במרווח של שבועיים עד ארבעה שבועות. כך עד גיל 16 שבועות לפחות (בסך הכל שלוש פעמים). זריקה נוספת ניתנת שנה לאחר סיום ההפוגה של הזריקה האחרונה ואז שוב כל שלוש שנים.