פאפוס – היעד העולה

אחת לכמה זמן אנחנו יכולים לשמוע על יעד חדש שהופך להיות פופולארי בקרב תיירים, הן מישראל והן בכלל. בין אם מדובר ביעד לנופש ובין אם מדובר על יעד לטיולים ארוכים, טראקים וכדומה. 

כך למשל, היתה תקופה בה אנטליה בטורקיה כיככבה, זנזיבר באפריקה, האי המאלדיביים, היתה תקופה ארוכה בה מקומות כמו בורגוס, בוקרשט, כרתים ויעדים אחרים באירופה זכו לפופולאריות רבה (בדקו מלון כשר בכרתים שעדיין מבוקש), זאת כמובן לצד מקומות שתמיד היו פופולאריים, כמו פריז, ניו יורק, רומא, לונדון, ברצלונה, אמסטרדם וכדומה. 

בשנים האחרונות אחד היעדים הכי פופולאריים בקרב ישראלים ובכלל בקרב תיירים בעולם, היא פאפוס אשר בקפריסין. מדובר על עיר נופש, בירת מחוז פאפוס, אשר נמצאת בחלקה הדרום מערבי של קפריסין, זו עיר חוף מיוחדת במינה, הן בזכות העובדה שהיא גם עיר נופש קלאסית אך גם בזכות הסיפור המיוחד שלה. כידוע, זו העיר בה נולדה על פי המיתולוגיה האלה אפרודיטה, ועל כן אנחנו יכולים למצוא לא מעט אזכורים לכך, לצד אטרקציות שונות שמותאמות לכל המשפחה. 

כיאה לעיר נופש, אפשר למצוא בה לא מעט בתי מלון ברמות שונות, כאלה שמתאימים לצעירים, כאלה שמתאימים למשפחות עם ילדים, אפשר למצוא בה גם לא מעט מסעדות, בתי קפה, פאבים, מועדונים ועוד שורה ארוכה של מקומות בהם ניתן לבלות במשך כל החופשה, ביום ובלילה. 

אל העיר פאפוס אפשר להגיע בשייט וכן אפשר להגיע באמצעות רכב מקפריסין, או בטיסה. ישראלים שרוצים להגיע אל העיר ולנפוש בה, יכולים לעשות זאת כל יום, בזכות טיסות שיוצאות אל האי. צריך לזכור שמדובר ביעד מאוד פופולארי בקרב תיירים, לא רק ישראלים, ולכן, מי שרוצה לבקר בו, רצוי שיזמין מקומות מראש או לא להגיע בעונות העמוסות, קרי בתקופת האביב והקיץ. 

לפני סיום חשוב לומר, ביקור בפאפוס זה לא רק לצורך נופש, אפשר למצוא במקום הרבה מאוד אתרים היסטוריים, מקומות שניתן ללמוד דרכם על העיר ובכלל על קפריסין והמיתולוגיה היוונית ולבלות במלון כשר בקפריסין ויוון. לכן רצוי מאוד להשקיע בתכנון הטיול, אחרי שרוכשים כרטיסי טיסה ולפני שמגיעים אל העיר.