למי מתאימה סדנה לאפייה ללא גלוטן

בוודאי כבר שמעתם לא אחת את המושג רגישות לגלוטן המכונה בלשון העם – צליאק. אנשים הסובלים מצליאק אינם יכולים לצרוך מוצרים המכילים גלוטן מכיוון שהוא יוצר אצלם תגובה אלרגית במערכת העיכול אשר לעיתים עלולה לגרום לסכנת חיים. גלוטן הינו אחד מהמרכיבים שנמצאים בחיטה ובשעורה ולכן הוא מופיע גם בהרבה מאוד מהמאכלים שמיוצרים על בסיס חיטה או שעורה.

רגישות לגלוטן = הימנעות ממאכלים רבים

אנשים הסובלים מרגישות לגלוטן חייבים כאמור להימנע מסוגי מאכלים רבים שמכילים גלוטן. רגישות זו מכונה גם מחלת צליאק, אם כי היא אינה נחשבת למחלה שמזיקה לאיכות החיים. מרבית המאכלים שקיימים בעולם מבוססים על מרכיבים שמכילים גלוטן ולכן הם אסורים עבור אלה שסובלים מרגישות לגלוטן. הפתרון עבור אנשים כאלה הוא לעיתים רק הימנעות וכן התמקצעות באפייה ביתית ובהמצאת מאכלים שאינם מכילים גלוטן. אך מה יעשו אלה שאינם יודעים לבשל ולאפות? האם נגזר עליהם למות מרעב? אז זהו שלא. כיום ניתן למצוא באתר https://www.ltuval.co.il/ סדנאות אפייה שונות שמתמקדות בלימוד אפייה של מאכלים שונים ללא גלוטן, בדיוק עבור אנשים שרגישים אליו.

סדנה לאפייה ללא גלוטן – כי גם לרגישים מגיע ליהנות

כאמור, בעקבות המודעות הרבה שיש כיום לאנשים עם רגישויות ובמיוחד לאלה שאינם יכולים לאכול גלוטן, נפתחו כיום מבחר סדנאות אפייה שמתמקדות בעיקר בלימוד טכניקות שונות ליצירת מאפים ומאכלים ללא גלוטן. העבודה עם מוצרים ללא גלוטן היא מעט קשה יותר מכיוון שמדובר בחומרים נדירים יותר, יקרים יותר ואף קשים יותר להשגה. אך אל דאגה, אם רוצים – זה אפשרי. בסדנאות לאפייה ללא גלוטן תוכלו לקבל את כל הטיפים כיצד ליצור את המאכלים הטעימים ביותר שמתאימים לרגישים לגלוטן והיכן לרכוש מוצרי אפייה ועוד מוצרים הדרושים לכך.